Aktualitātes

106921

Jelgavas mērs par teritoriālo reformu: Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena
Apskatīt komentārus (0)


17.06.2019


“Ministrijas (VARAM) piedāvājumus mēs vēl neesam redzējuši, izņemot karti. Ministrija veic konsultācijas – atnāk un noliek jau trīs mēnešus redzētas bildes. Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena,” intervijā “900 sekundēm” viedokli pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidents, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (LZS).

Jelgavas mērs norādīja, ka tajā brīdī, kad VARAM izrādīja teritoriālās reformas izveidoto karti, Latvijas Lielo pilsētu asociācija iesaistījās diskusijās, “jo vairs neredzēja šajā kartē pilsētas”.

Rāviņš norādīja, ka VARAM veic konsultācijas ar pašvaldībām, taču tās neesot produktīvas. “Ko no tā mēs iegūstam? Kādas tad ir konsultācijas? Kas būs finansu jomā, kas būs tālākajā pārvaldības jomā, kas notiks – mēs šobrīd to neredzam. Esam nobažījušies par to, kāda būs rītdiena.”

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidents arī uzsvēra, ka turpat 50 pašvaldības neatbilstot Pašvaldību likumam. “Varbūt ķerties klāt tām un pēc tam risināt nākamos jautājumus.”

Jāpiebilst, ka pirmdien, 17. jūnijā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks reģionālajai reformai veltīta konference “Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”, kuras iniciatores ir Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).

Konferencē uzstāsies arī LLPA prezidents Andris Rāviņš.

Šī būs noslēdzošā konference plašākā ciklā, kas kopš maija vidus notika dažādās Latvijas pilsētās, katrā reģionā detalizētāk apskatot vienu no prioritārajām jomām reģionu attīstības veicināšanai. Konferenču cikla mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, vai VARAM piedāvājums administratīvi teritoriālajam modelim ir labākais risinājums Latvijas reģionu attīstībai un visas valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
11:15, Nov 11
RT @ltvzinas: Par godu Lāčplēša dienai @LatvijasTV ēterā šodien īpaša svētku programma!
Latvijas Zemnieku sa
11:15, Nov 11
RT @RigasDome: Sveicam Lāčplēša dienā! Šodien pilsētā noritēs dažādi pasākumi, izstādes un koncerti! Detalizēta programma: https://t.co/Dq9…
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Jun 11
Novadu kartes pārzīmēšanā vairojas šķēršļi - https://t.co/uI9CUxq9HN via @nralv

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit