Aktualitātes

107110

Par Dobeles un Ķekavas novada nodaļu apmeklējumu
Apskatīt komentārus (0)


04.07.2019


Šonedēļ Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze un LZS ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš apmeklēja LZS Dobeles un Ķekavas nodaļu, kur tikās ar novadu vadību un nodaļu biedriem, lai pārrunātu aktualitātes zemnieku savienībā un uzklausītu viedokļus par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu. Lielākā LZS daļa Dobeles un Ķekavas nodaļas biedru reformu uzskata par sasteigtu un nepārdomātu. Kā piemērs tika minēts, ka sabiedriskā transporta un ceļu tīklu šobrīd nav tādā stāvoklī, lai visiem iedzīvotājiem būtu ērti pieejami pakalpojumi plānotajā novada attīstības centrā. Tāpat tika norādīts, ka reformas ietekmē var tikt slēgtas pašvaldības iestādes, novada iedzīvotājiem būs jādodas darba meklējumos ārpus novada teritorijas, izglītības iespējas var būt tālu prom no dzīvesvietas, līdz ar to ierobežojot tiesības izglītību iegūt pēc iespējas tuvāk mājām. Reformas ietekmē pašvaldībās var tikt paaugstināti komunālās sfēras tarifi, kļūs neiespējama (līdzekļu trūkuma dēļ) infrastruktūras attīstība.


Tikšanās laikā izskanēja neizpratne par radušos situāciju, ka no Valsts kases nav iespējams saņemt aizdevumus iesāktajiem būvniecības projektiem pašvaldībās, piemēram, skolu remontiem, lai mācību gadu bērni var sākt izremontētā skolā. Kā norādīja pašvaldību deputāti, finansējums vajadzīgs nekavējoties, jo aizņēmumu rindā ir projekti, kuros būvniecības darbus iespējams veikt tikai aktīvajā sezonā, vai projekti, kurus ir būtiski īstenot tieši vasaras sezonā.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
11:15, Nov 11
RT @ltvzinas: Par godu Lāčplēša dienai @LatvijasTV ēterā šodien īpaša svētku programma!
Latvijas Zemnieku sa
11:15, Nov 11
RT @RigasDome: Sveicam Lāčplēša dienā! Šodien pilsētā noritēs dažādi pasākumi, izstādes un koncerti! Detalizēta programma: https://t.co/Dq9…
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Jun 11
Novadu kartes pārzīmēšanā vairojas šķēršļi - https://t.co/uI9CUxq9HN via @nralv

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit