Aktualitātes

21720

Ministru prezidents parakstītajā vienošanā ar ZZS apņemas panākt lielākus tiešmaksājumus Latvijas lauksaimniekiem
Apskatīt komentārus (0)


29.02.2012


Ministru prezidents Valdis Dombrovskis trešdien parakstītajā vienošanā ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) apņemas panākt lielākus tiešmaksājumus Latvijas lauksaimniekiem jau no 2014.gada un ne mazāku kohēzijas finansējumu kā iepriekšējā plānošanas periodā, savukārt ZZS apņemas atbalstīt "fiskālās disciplīnas paktu" un ar to saistītos nacionālās likumdošanas grozījumus, izņemot izmaiņas Satversmē, liecina trešdien publiskotais vienošanās teksts.

Vienošanās ar ZZS Saeimas frakciju par sadarbību Latvijas nacionālo interešu īstenošanai ES paredz, ka Ministru prezidents sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014.-2020. gadam "stingri pastāvēs" uz to, lai ES kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros Latvijas lauksaimniekiem nodrošinātu ievērojami lielāku atbalstu kā līdz šim, sasniedzot ap 80% no ES vidējā tiešmaksājumu līmeņaa, vienlaikus nodrošinot, ka uz tiešmaksājumu palielinājuma rēķina netiks samazināts finansējums lauku attīstībai. Tāpat premjers apņemas panākt, lai Latvijas lauksaimnieki palielināto atbalstu saņemtu jau no 2014.gada 1.janvāra.

Savukārt attiecībā uz kohēzijas finansējumu vienošanās paredz, ka Dombrovskis cīnīsies, lai ES finansējums kohēzijas politikas īstenošanai Latvijā būtu ne mazāks kā 2007.-2013.gada plānošanas periodā, tas ir, 3,18 miljardi latu, kā arī lai papildus Latvijas nacionālajai kohēzijas aploksnei Eiropas Infrastruktūras savienojumu instrumentā (Connecting Europe Facility) Latvijai tiktu piešķirti līdzekļi gan "Rail Baltica" projektam, gan TEN-T transporta koridora Rietumu – Austrumu virziena infrastruktūras projektu īstenošanai.

Pretī ZZS sola balsot "par" Lisabonas līguma grozījumiem, kas paredz izveidot eirozonas stabilizācijas mehānismu, kā arī atbalstīt ES "fiskālās disciplīnas līgumu" un tajā iekļauto fiskālās disciplīnas normu pārņemšanu Latvijas likumos. Tomēr parakstītajā dokumentā ir iekļauta atruna, ka ZZS bez atsevišķas vienošanās neatbalstīs Satversmes grozījumus.

Dombrovskis pēc līguma parakstīšanas pauda gandarījumu, ka "opozīcijas partneri Latvijas nacionālās intereses stāda augstāk par pozīcijas-opozīcijas robežlīnijām". "Šie [ES fiskālā pakta] līgumi ir nozīmīgi instrumenti Latvijas un visas Eiropas stabilitātes nodrošināšanai. Latvijas pozīcija šajos jautājumos izšķir to, vai pievienosimies Eiropas attīstību virzošajam kodolam," uzsvēra Ministru prezidents.

Pēc dokumenta parakstīšanas Dombrovskis devās uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomes sanāksmē, kur ceturtdien plānots parakstīt 25 ES valstu līgumu par fiskālo disciplīnu, kurā valstis apņemsies ieviest budžeta veidošanas "zelta likumu", tas ir – veidot sabalansētu budžetu. Līguma mērķis ir atjaunot ekonomisko izaugsmi un novērst parādu krīzes atkārtošanas nākotnē.

Šis līgums būs jāratificē valstu parlamentos, tāpat kā grozījumi Lisabonas līgumā, kas paredz Eiropas Stabilitātes mehānisma izveidi. Tas domāts eirozonas aizsargāšanai no pārmērīgu parādu izraisītas destabilizācijas. Lai šis mehānisms varētu uzsākt darbību, tas jāapstiprina visās 27 ES dalībvalstīs. Iemaksas Eiropas Stabilitātes mehānismā veiks tikai eirozonas dalībvalstis.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

 

FotoAptauja

Vai noteici sev kādu apņemšanos jaunajam gadam?

Jā, man ik gadu ir Jaungada apņemšanās. Tās parasti īstenoju
Jā, jaunā gadā apņemos ko paveikt vai uzsākt, bet reizēm pietrūkst gribasspēka
Neko neapņemos, jo tāpat zinu, ka nespēšu apņemšanos īstenot
Man nav nepieciešama skaitļu maiņa kalendārā un salūts, lai rastu motivāciju darbiem
Cits variants

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
16:14, Feb 11
RT @andris_alksnis: Apsveicu jauno @MKabinets Īpaši panākumu vēlējumi @CP_LZS ministriem @uldisaugulis un Jānim Dūklavam!
Latvijas Zemnieku sa
15:05, Feb 11
RT @Brivibas36: Divi doktori, šaha lielmeistare, olimpiskais karognesējs - iepazīsti #Kučinskavaldība https://t.co/3wMJpxrJc5 https://t.co/…
Latvijas Zemnieku sa
13:43, Feb 11
RT @ltvzinas: Apstiprināta jaunā valdība - Māra Kučinska (ZZS) veidotais Ministru kabinets saņēmis nepieciešamo atbalstu Saeimā. https://t.…

Latvijas zemnieku savienība novados