Aktualitātes

78515

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Dānijas vēstnieks Latvijā Hanss Brasks pārrunā turpmāko sadarbību
Apskatīt komentārus (0)


09.05.2017


Otrdien, 9.maijā, zemkopības ministrs tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Hansu Brasku (Hans Brask). 

 

Dānijas vēstnieka Latvijā iepazīšanas vizītes laikā Jānis Dūklavs un Hanss Brasks apsprieda abu valstu potenciālu turpmākai vēl ciešākai sadarbībai lauksaimniecībā, kā arī iespējas aktivizēt savstarpējo tirdzniecību ar lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas precēm. 

 

Zemkopības ministrs un Dānijas vēstnieks pārrunāja līdzšinējo veiksmīgo Latvijas un Dānijas lauksaimniecības nozares vadītāju sadarbību gan saistībā ar norisēm Eiropas Komisijā un Eiropas Padomē, gan nozares ekspertu ikmēneša tikšanās “3+3” formātā (trīs Baltijas valstis, Dānija, Somija un Zviedrija), gatavojoties ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomēm, gan arī sadarbību dažādu projektu realizēšanā pārtikas uzraudzībā un veterinārijā. 

 

Sarunu gaitā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atsaucās Dānijas vēstnieka Hansa Braska interesei apskatīt lauku saimniecības. Amatpersonas vienojās par iespēju doties kopīgā reģionālajā vizītē, lai vēstnieks varētu iepazīties ar saimniekošanu gan latviešu, gan dāņu īpašniekiem piederošās saimniecībās. 

 

Latvijas un Dānijas tirdzniecības bilance 2016.gadā bija pozitīva - uz Dāniju tika izvesti Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 60,31 miljons eiro, bet Dānija Latvijā ieveda produktus par 60,20 miljoniem eiro. 

 

Latvijas eksportā uz Dāniju dominē zivis un vēžveidīgie – pārsvarā kūpināti laši, saldētas, svaigas vai atdzesētas brētliņas un saldētu mencu filejas. Pagājušajā gadā šīs grupas kopējā eksporta vērtība veidoja 20,65 miljonus eiro jeb 34 procentus no produktu kopējās eksporta vērtības uz Dāniju. Otra nozīmīgākā eksportētā grupa ir eļļas augu sēklas un augļi (16,8%), bet trešajā vietā ierindojas graudaugi – kvieši, kviešu un rudzu maisījums, kukurūza, tritikāle, auzas, rudzi (16%). 

 

Savukārt Latvijā no Dānijas importē galvenokārt zivis - svaigus vai dzesētus Atlantijas lašus, foreles, saldētas garneles un zivju miltus un granulas (28,8%), cukuru un cukura konditorejas izstrādājumus (17,4%) un gaļu un gaļas subproduktus (15,2%).  


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus


Twitter

Latvijas Zemnieku sa
09:15, May 21
Zemkopības ministrs tiekas ar pašvaldību vadītājiem un uzņēmējiem | Brīvā Daugava https://t.co/hqZJa09rGQ via @brivadaugava
Latvijas Zemnieku sa
13:49, May 17
RT @ZZS_: Čakša: Veselības aprūpe būtiski uzlabojusies - https://t.co/Im5fldCTvB via @nralv
Latvijas Zemnieku sa
12:41, May 17
RT @Zemkopibas_min: Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Sēlijas un Latgales uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem: https://t.co/6Ehl…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit