Aktualitātes

110482

ZZS iepazīstinās ar alternatīviem secinājumiem par OIK ieviešanu
Apskatīt komentārus (0)


14.02.2020


 Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir apkopojusi secinājumus par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanu un tās ietekmi uz tautsaimniecību, tai skaitā izvērtējot amatpersonu atbildību, ko iesniegs kā alternatīvu vai papildinājumu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumam.

Lai iepazīstinātu ar ZZS Saeimas frakcijas secinājumiem, pirmdien, 17. februārī, ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars un ZZS Saeimas frakcijas deputāts, parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis Viktors Valainis aicina uz preses brīfingu. Tas plkst. 11.00 notiks ZZS Saeimas frakcijas telpās.

Pirms vairāk nekā gada – 2019. gada 10. janvārī, Saeima aicināja Ekonomikas ministriju steidzami izstrādāt tiesību aktus OIK atcelšanai no 2019. gada 31. marta ar mērķi samazināt elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem. Savukārt 23. maijā tika izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi, kritērijiem atbalsta saņemšanai, atbalsta intensitāti un par nodarīto kaitējumu un tiesību aizsardzības institūciju rīcību. Parlamentārās izmeklēšanas komisija sākotnēji tika veidota uz sešiem mēnešiem, bet tās darbības termiņš ir pagarināts. Ievērojot to, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs bijis haotisks un, iespējams, gala ziņojums nesniegs skaidras atbildes uz visiem jautājumiem, kuru noskaidrošana bija komisijas kompetencē, ZZS Saeimas frakcijas deputāti ir sagatavojuši savu alternatīvo ziņojumu.

“Mēs, atšķirībā no parlamentārās izmeklēšanas komisijas, nebaidāmies nosaukt tās amatpersonas, kuras ir atbildīgas par lielajiem elektrības rēķiniem iedzīvotājiem un augstajām ražošanas izmaksām mūsu uzņēmumiem. Šis jautājums bija un ir sabiedrības uzmanības lokā, tāpēc vēlamies viest skaidrību par OIK sāgu,” akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs E.Tavars.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:48, Mar 30
RT @Brivibas36: Jaunai nedēļai sākoties, atceries par jaunajiem noteikumiem - 2 metru savstarpējā distance ir OBLIGĀTA!
Latvijas Zemnieku sa
15:18, Mar 29
RT @udumpis: Skaitļos pat pārsteidzoši mierīga nedēļa, bet parādās jau iepriekš paredzētās nelabvēlīgās tendences. Kritiski svarīgi, lai sl…
Latvijas Zemnieku sa
15:15, Mar 29
RT @RigasDome: Lai ierobežotu COVID-19 izplatību, Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas u…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit