Aktualitātes

2017

Brigmanis ved uz simtgadi (Diena)
10.04.2017

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) savu simtgadi sagaidīs ilggadējā partijas līdera Augusta Brigmaņa vadībā. Politiskā pieredze viņam noderēja kongresa sagatavošanas laikā, un sestdien priekšsēdētāja vēlēšanās viņam konkurentu nebija. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) no cīņas par LZS vadības pārņemšanu atteicās. Grūti arī būtu iedomāties pārmaiņām nepiemērotāku brīdi, jo jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas, bet 12. maijā Latvijas Zemnieku savienībai kā Latviešu zemnieku savienības mantiniecei paliks simt gadu.

Lasīt vairāk ...


Notiks ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības kongress
04.04.2017

Sestdien, 8.aprīlī, uz kongresu Jelgavā pulcēsies Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedri. Kārtējā kongresa darba kārtībā ir LZS priekšsēdētāja un valdes locekļu vēlēšanas.

Lasīt vairāk ...


Uz Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja amatu pretendēs viens kandidāts - Augusts Brigmanis
30.03.2017

Šodien, 30.martā, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēde, kurā tika pārrunāts jautājums par gatavošanos 8.aprīļa LZS kongresam Jelgavā. Sanāksmes laikā, izskatot apkopojumu par izvirzītajiem kandidātiem uz LZS valdi, LZS priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dūklavs atsauca savu kandidatūru uz LZS priekšsēdētāja amatu.

Lasīt vairāk ...


Diena: Brigmanis: ja nesaplēsīsimies paši, vienmēr būsim pie varas
29.03.2017

Cīņu par Latvijas Zemnieku savienības līdera lomu, baumas par valdošās partijas šķelšanos, kā arī konkurentu izredzes komentē ilggadējais ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Augusts Brigmanis: «Tik ideāla situācija, kāda pašreiz ir ZZS, nav bijusi sen - prezidents nācis no mums, premjers nācis no mums, pieci ministri, vairākas Saeimas komisijas. Būtu neprātīgi šādu kapitālu izniekot.» Par attiecībām starp dažādiem Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) varas centriem, neviltoto sāncensību ar Jāni Dūklavu un premjera Māra Kučinska lomu apvienībā pirms aprīlī gaidāmā Latvijas Zemnieku savienības kongresa ZZS Saeimas frakcijas līderi Augustu Brigmani iztaujā Agnese Margēviča

Lasīt vairāk ...


Izsludina pieteikšanos Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2017”
28.03.2017

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2017”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Lasīt vairāk ...


Atzīmējot ES dibināšanas 60. gadskārtu, paraksta Romas deklarāciju
25.03.2017

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 25. martā, Romā piedalījās pasākumā par godu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas 60. gadskārtai. Pirms 60 gadiem tika parakstīts Romas līgumam, ar kuru tika likts pamats pašreizējai ES. Atzīmējot Romas līguma gadadienu, ES dalībvalstis un institūcijas atskatās uz sasniegto un izvirza turpmākos mērķus.

Lasīt vairāk ...


ES Kopējai lauksaimniecības politikai jākļūst taisnīgākai un vienkāršākai
07.03.2017

Pirmdien, 6. martā, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē, sākoties diskusijām par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada, norādīja, ka tiešajiem maksājumiem ES visiem lauksaimniekiem beidzot ir jābūt vienādiem. Tas ir ļoti svarīgs priekšnosacījums neizkropļotai konkurencei vienotajā tirgū.

Lasīt vairāk ...


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Bavārijas ministri pārrunā ES Kopējās lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada
06.03.2017

Pirmdien, 6. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Minhenē (Vācijā) tikās ar Bavārijas premjera vietnieci un ekonomikas un mediju, enerģētikas un tehnoloģiju valsts ministri Ilzi Aigneri, lai pārrunātu Latvijai svarīgo jautājumu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2020. gada, īpašu uzmanību pievēršot tiešmaksājumu izlīdzināšanai ES dalībvalstu starpā.

Lasīt vairāk ...


Augulis: Pasažieru vilcienam šogad ir jāatrisina elektrovilcienu iegādes jautājums (1
21.02.2017

Otrdien, 21.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar valsts kapitālsabiedrības “Pasažieru vilciens” (PV) padomes priekšsēdētāju Sandi Šteinu un valdes priekšsēdētāju Andri Lubānu un pārrunāja pērn paveikto, kā arī šogad plānoto. Lai arī deviņu gadu laikā pirmo reizi ir pieaudzis pārvadāto pasažieru skaits, joprojām pastāv būtiski izaicinājumi. Ministrs īpašu uzmanību pievērsa elektrovilcienu iegādes virzībai un uzņēmuma darbam šī jautājuma risināšanā.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienības valde izslēdz Ivetu Griguli no LZS biedru saraksta
17.02.2017

Šodien, 17.februārī, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēde, kurā vienbalsīgi ar 12 balsīm “Par”, tika apstiprināts 8.februāra Ivetas Grigules iesniegums par izstāšanos un pieņemts lēmums par I.Grigules izslēgšanu no LZS biedru saraksta.

Lasīt vairāk ...


ZZS Rīgas mēra amata kandidāts Krauze galvaspilsētā grib attīstīt industriālos parkus
17.02.2017

Rīgas pilsētas pašvaldībai vairāk būtu jāstrādā pie investīciju piesaistes, tālab pilsētas pašvaldībai ir jāveido tam labvēlīga vide - jāveido industriālie parki, to intervijā Latvijas Radio sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Rīgas mēra amata kandidāts Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Eksperti izvērtēs iespēju Latvijā samazināt PVN pārtikas produktiem
16.02.2017

Lai izvērtētu iespēju pārtikai vai atsevišķām tās preču grupām piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokli (PVN), Zemkopības ministrija izveidojusi ekspertu darba grupu. To vadīs Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

Lasīt vairāk ...


Augulis: veikts nozīmīgs darbs jaunu dzelzceļa kravu piesaistē
15.02.2017

Otrdien, 14.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar valsts kapitālsabiedrības “Latvijas dzelzceļš” (LDz) padomes priekšsēdētāju Ansis Zeltiņu un prezidentu Edvīnu Bērziņu un pārrunāja pērn paveikto, kā arī šogad plānoto. Ņemot vērā globālās situācijas radītos izaicinājumus tranzīta un loģistikas jomā, ministrs kopumā atzinīgi novērtēja uzņēmuma aktīvo darbu. Vienlaikus ministrs aicināja turpināt sadarbības stiprināšanu un uzlabošanu esošajos tirgos, kā arī jaunu tirgu apgūšanu kravu plūsmu pa dzelzceļu piesaistei.

Lasīt vairāk ...


Augulis: jāstiprina lidostas Rīga galvenā tirgus līdera pozīcijas Baltijā
09.02.2017

Ceturtdien, 9.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāju Ilonu Līci, kura informēja par lidostas paveikto un veicamajiem uzdevumiem 2017.gadā.

Lasīt vairāk ...


LZS jaunatnes nodaļas biedri piedalās TV 24 diskusiju raidījumā “Projekts: Eiropa”
09.02.2017

RigaTV24 jauniešu diskusiju raidījums “Projekts: Eiropa”, kur kopā pulcē aktīvāko Latvijas partiju jaunatnes organizāciju jauniešus, tai skaitā Latvijas Zemnieku savienības jaunatnes nodaļas biedrus Almu Brinkmani un Tomu Muižarāju.

Lasīt vairāk ...


A.Krauze:varam uzlabot galvaspilsētas pašvaldības attiecības ar valdību
08.02.2017

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) var uzlabot Rīgas ekonomisko stāvokli, uzlabojot galvaspilsētas pašvaldības attiecības ar valdību, intervijā aģentūrai LETA apgalvo ZZS Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Armands Krauze. Politiķa skatījumā, pie varas nākot ZZS, Rīga varētu saņemt lielāku naudu no Eiropas Savienības (ES) fondiem. Tāpat esot saskatāmas plašas iespējas taupības pasākumiem, lai iegūtu līdzekļus jauniem projektiem. Optimistiskākajā gadījumā Krauze cer ZZS iegūt ceturtdaļu Rīgas domes deputātu mandātu.

Lasīt vairāk ...


Zemkopības ministrija turpinās veiksmīgo sadarbību ar zinātnes institūcijām
08.02.2017

Trešdien, 8. februārī, Zemkopības ministrijā (ZM) notika nodomu protokola parakstīšana par sadarbību zinātnē starp ZM, Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA), ko parakstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.

Lasīt vairāk ...


Koalīcijas partijas memorandā par sadarbību RD apņemas atjaunot Rīgas vadošās pozīcijas Baltijā
06.02.2017

Valdības koalīciju veidojošās partijas – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), VIENOTĪBA un Nacionālā apvienība (NA) šodien, 6.februārī, parakstījušas memorandu par sadarbību Rīgas domes (RD) vēlēšanās un jaunievēlētajā RD. Tajā partijas apņēmušās nodrošināt stabilu un ilgtspējīgu galvaspilsētas attīstību, lai atgūtu Rīgas vadošās pozīcijas Baltijas galvaspilsētu vidū.

Lasīt vairāk ...


Augulis: transporta nozarē plānotie uzdevumi pērn sekmīgi īstenoti
02.02.2017

Ceturtdien, 2.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski uzsvēra, ka lielākoties valdības rīcības plānā noteiktie uzdevumi gada laikā ir sekmīgi izpildīti. Kā galvenos sasniegumus transporta un sakaru nozarē ministrs akcentēja projekta Rail Baltica noteikto trasi Latvijā, panākto vienošanos valdībā par priekšlikumiem finansējuma pakāpeniskam pieaugumam autoceļiem, pēc jaunā regulējuma sertificēto Liepājas lidostu, sadarbību ar Ķīnu tranzīta jomā u.c.

Lasīt vairāk ...


Satiksmes ministrs un AAE vēstniece iepazīšanās vizītē pārrunā aktuālos jautājumus
02.02.2017

Ceturtdien, 2.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis un valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš tikās ar pirmo rezidējošo Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Al Alilī (Hanan Khalfan Al Alili).

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2017 (33)
2016 (183)2015 (242)2014 (231)
2013 (128)2012 (104)2011 (309)
2010 (3)

Video

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus


Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:48, Apr 21
RT @ZZS_: Zaļo un zemnieku savienība Vēlēšanu komisijā iesniedz deputātu kandidātu sarakstu Rīgas domes vēlēšanām https://t.co/KLs9XV0kdu
Latvijas Zemnieku sa
19:58, Apr 10
RT @DienaLv: Dūklavs atklāj, ka Krievija varētu piedāvāt atvieglotus pierobežas sadarbības nosacījumus: https://t.co/SC3JY6N1BV
Latvijas Zemnieku sa
13:00, Apr 04
Sestdien,8.aprīlī, notiks ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības kongress https://t.co/6ihSLgsAmd

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit