Aktualitātes

111137

LZS aicina nekavējoties ieviest būtiskus darbaspēka nodokļu atvieglojumus uzņēmumiem
Apskatīt komentārus (0)


17.03.2020


Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību uz ātru un mērķtiecīgu rīcību, sniedzot tūlītēju atbalstu uzņēmējdarbībai, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz to darbību saistībā ar valstī ieviesto ārkārtas situāciju koronovīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

„Arvien biežāk izskan paziņojumi, ka uzņēmumi samazina darbinieku skaitu. Ieviestie sociālās distancēšanās pasākumi liek dažādu nozaru uzņēmumiem ierobežot vai pat uz laku slēgt savu darbību. Šādā situācijā ir nepieciešams strauji pieņemt lēmumus, kā atbalstīt uzņēmējus un nesagraut Latvijas tautsaimniecību,” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidente Lienīte Caune.

LZS piedāvājums ir 75% apmērā segt visus darbaspēka nodokļus trīs mēnešu periodā, kas ne tikai būtu atbalsts uzņēmējdarbībai, bet arī pasargātu valsts budžetu no spiediena bezdarbnieku pabalstu izmaksāšanas gadījumā. Vienlaikus Latvija nepazaudētu savus speciālistus, kuri tiktu piespiedu kārtā izstumti no darba tirgus. 
„Mazais un vidējais bizness šobrīd cieš visvairāk. Tas būtiski ietekmēs ne tikai Latvijas iekšzemes kopprodukta rādītājus, bet arī valsts budžeta ieņēmumus. Solidarizējoties ar uzņēmējiem un ārkārtas situācijas laikā atceļot daļu no nodokļiem, valdība varētu mazināt iespējamo ekonomisko krīzi,” uzskata LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. 

Iepriekš publiski izskanējušais piedāvājums par atliktiem nodokļu maksājumiem, LZS ieskatā, problēmu nerisinās, jo iziešana no šīs krīzes nebūs viegla un uzkrātie nodokļi būs jānomaksā kopā ar tekošajiem, ko pat trīs gados mazajam biznesam būs neiespējami izdarīt, jo uzkrāto nodokļu summa būs jānopelna papildus. 

LZS aicina Latviju mācīties no citām Eiropas valstīm un palīdzību novirzīt tā, lai uzņēmēji justos vajadzīgi savai valstij un grūtā brīdī saņemtu palīdzību.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:37, Jul 07
Japanese symbol for beginnerNovadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība… https://t.co/NEgdhWAEhx
Latvijas Zemnieku sa
09:32, Jul 07
Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu @TVNET_zinas https://t.co/58qI76fpbR
Latvijas Zemnieku sa
09:30, Jul 07
«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu @lsmlv https://t.co/FbqDkPmBbI

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit