Novados

23887

Ar izpriecām Vasarsvētkos atklās Dobeles Tirgus laukumu
Apskatīt komentārus (63)


23.05.2012


Dobeles novada svētku ietvaros 27. maijā svinīgi tiks atklāts rekonstruētais Tirgus laukums un sāks darboties strūklakas.

No pulksten 12 līdz 15 laukumā notiks dažādas izdarības - spēlēs Hāgenskalna muzikanti, ciemosies cirks, būs gan umurkumurs, gan tirgošanās ar cukurūdeni un saldumiem. Dobeles Amatu mājā varēs izmēģināt roku radošajās darbnīcās, bet Dobeles novadpētniecības muzejs aicinās uz izstādes „Tirgus laukums" atklāšanu.  

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas Tirgus laukums pilsētas centrā ir atguvis savu vēsturisko izskatu, atbilstošu pagājušā gadsimta 30.gadiem, kad tur notika rosīga tirgošanās.

Laukums ir bruģēts ar skaldītajiem un apaļajiem laukakmeņiem, bet astoņas strūklakas ir jau mūsdienīgs elements. Orientējoši vēsturiskajā vietā izbūvēta strūklaka milzu akas veidolā. Tā, neapšaubāmi, ir kļuvusi par lielāko aku Latvijā. Tā kalpo gan kā strūklaka, gan kā dzeramā ūdens avots.  Akas diametrs sasniedz 10 metrus, augstums ir 4,7 metri. Iespaidīgais akas spainis, periodiski uzpildoties, ar šalti izgāzīsies akas baseinā, sagādājot jautrus brīžus vērotājiem. Imitējot lietu, ūdens pastāvīgi pilēs arī no akas stikla jumta. Vienā no akas baseina betona apmalēm ir iestrādāta dzeramā ūdens strūklaka izslāpušajiem.

Esot Dobeles pusē Vasarsvētkos, var doties uz Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas", kur pulksten 10 sāksies Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku".

 

Informāciju sagatavoja
Anita Banziņa
Dobeles novada
Tūrisma informācijas centra vadītāja
63723074
anita.banzina@dobele.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
10:50, Aug 13

Latvijas Zemnieku sa
20:11, Aug 12
RD vēlēšanas. Diskutē ZZS, "KPV LV" un Latvijas Krievu savienības pārstāvji @LatvijasRadio 1 raidījumā "Krustpunktā… https://t.co/JyAvtiMaBZ
Latvijas Zemnieku sa
14:04, Aug 12
Nāc un iepazīsties ar ZZS kandidātu sarakstu - Rīgas domes vēlēšanās https://t.co/N3KEka95W3

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit