Novados

60595

Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis: Valstij steidzami jāizstrādā bēgļu uzņemšanas plāns
Apskatīt komentārus (0)


15.09.2015


Patlaban nav iespējams diskutēt par bēgļu uzņemšanu Latvijā, jo valstij nav programmas viņu izmitināšanai, nav atrunāti pienākumi un finansējuma sadale, šādu viedokli pauda Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS).

Viņaprāt, bēgļu uzņemšanas un izmitināšanas jautājums ir Eiropas Savienības kopējs jautājums, ko jārisina kopīgiem spēkiem, taču patlaban, piemēram, Auces novada pašvaldība nav gatava uzņemt bēgļus, jo jautājums neesot par to, cik bēgļu būtu jāuzņem, bet gan par to, ka valstij nekavējoties ir jāizstrādā programma, paredzot, kādi varētu būt nosacījumi, uz kuru pamata Latvijā un novados var uzņemt bēgļus, kur un kādā veidā viņus izmitināt, kāda būs palīdzība, kuru viņiem sniegs.

"Patlaban iedzīvotāji ir neziņā ne tikai mūsu novadā, bet visā valstī, kādi būs šie bēgļi, kādi būs viņu uzņemšanas noteikumi, līdz ar to neziņa rada bailes, neizpratni un apmulsumu sabiedrībā, kas ik dienu pieaug," secinājis Kaminskis.

Pašvaldības politiķis uzskata, ka atbildīgajām institūcijām būtu operatīvi jāizstrādā bēgļu uzņemšanas plāns. "Ja reiz citas valstis, tostarp Igaunija, jau to izdarījušas, pasakot, ka viņi savā valstī gaida valstij lojālus cilvēkus, skaidri norādot uzņemšanas nosacījumus, tad varbūt no igauņiem mēs varam ņemt piemēru, neizgudrojot no jauna velosipēdu," pauda Kaminskis.

"Mēs esam ieinteresēti valsts stabilitātes saglabāšanā, kas ir garants attīstībai, līdz ar to vilcināšanās ar bēgļu uzņemšanas programmas izstrādi ir nestabilitāti veicinošs faktors visā valstī. Turklāt pastāv aizdomas, ka Latvija kā mītnes zeme nemaz bēgļiem nav interesanta, drīzāk - kā tranzītvalsts, kas arī ir nozīmīgs faktors, izstrādājot bēgļu uzņemšanas programmu ilgtermiņā," skaidroja Auces mērs.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit