Novados

45390

Augulis: Mandāta iegūšana EP vēlēšanās viennozīmīgi vērtējama kā ZZS panākums
Apskatīt komentārus (0)


25.05.2014


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalās trešo reizi, taču šogad pirmo reizi ir iegūts mandāts, tāpēc neoficiāli izskanējušie rezultāti ir viennozīmīgi vērtējams kā politiskā spēka panākums, sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Viņš akcentēja, ka Saeimas vēlēšanas ir "pavisam kaut kas cits" un līdzšinējā prakse liecina, ka ar EP vēlēšanām tās nevar salīdzināt. Tāpēc no rezultātiem nekādus secinājumus attiecībā uz ZZS rudenī gaidāmo sniegumu 12.Saeimas vēlēšanās nevar izdarīt. Politiķis skaidroja, ka iedzīvotāji redz, ko viņu pašvaldībā ir paveikuši ZZS politiķi, tāpēc viņiem būs motivācija piedalīties parlamenta vēlēšanās un balsot par apvienību.

Augulis nekomentēja to, ka no politiskā spēka EP, visticamāk, ievēlēta Iveta Grigule (ZZS), jo šajā jautājumā vispirms esot jāsagaida oficiālie rezultāti. Viņa rīcībā nebija informācija par kopējo summu, kuru ZZS ir iztērējusi priekšvēlēšanu kampaņas laikā, taču apvienība plāno izvērtēt, kāda ir bijusi ieguldīto līdzekļu atdeve pilsētās un novados.

Kā ziņots, EP vēlēšanās uzvarējusi partija "Vienotība", kas ieguvusi četrus mandātus no astoņiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Savukārt pa vienam mandātam ticis četriem politiskajiem spēkiem - nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), partijai "Saskaņa", ZZS un Tatjanas Ždanokas "Latvijas Krievu savienībai" (LKS).

Vēl nav saskatītas balsis vairākos iecirkņos.

"Vienotību" EP varētu pārstāvēt Saeimas deputāti Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, kā arī pašreizējie EP deputāti Sandra Kalniete un Krišjānis Kariņš, "Saskaņu" - žurnālists Andrejs Mamikins, ZZS - Saeimas deputāte Iveta Grigule, nacionālo apvienību - pašreizējais EP deputāts Roberts Zīle, bet LKS - pašreizējā EP deputāte Tatjana Ždanoka.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit