Novados

19050

Kārļa Ulmaņa „Pikšās” notiek patriotiskās audzināšanas stundas
Apskatīt komentārus (0)


10.11.2011


Sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas 93. gadskārtu, 8. novembrī Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēni devās uz Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas" Dobeles novada Bērzes pagastā, kur notika patriotiskās audzināšanas stunda.

Jaunieši ne tikai iepazinās ar muzeja ekspozīciju par Latvijas pirmo Ministru prezidentu un ceturto Valsts prezidentu Kārli Ulmani, bet arī diskutēja par pienākumu pret Latvijas valsti un savu vietu tajā. Šādas patriotiskās audzināšanas stundas notiks visiem Dobeles novada skolu 11. klašu skolēniem.

„Pikšās" ir izveidota tipiska 20. gs. 30. gadu lauku sēta, kas atspoguļo Latvijas lauksaimniecības attīstību tajā laikā. Šīs Zemgales sētas sakoptā un harmoniskā vide aicina būt par savas zemes un valsts saimniekiem.

Bērzes pagasta „Pikšās" 1877. gada 4. septembrī piedzima nākamais Latvijas Valsts prezidents. Kārlis Ulmanis, lai arī pretrunīgi vērtēts vēstures apcerējumos, nenoliedzami bija viens no ievērojamākiem un pazīstamākiem Latvijas politiķiem laikā starp diviem pasaules kariem. Prezidenta Kārļa Ulmaņa ideāls bija latviska, neatkarīga, saimnieciski nodrošināta, neitrāla Latvija, un viņa lielākais devums bija nesavtīgs mūža darbs šī mērķa sasniegšanai.

 

Informāciju sagatavoja:
Dzintra Matisone
Dobeles novada domes
vecākā konsultante
t. 63725389
e-pasts: dzintra.matisone@dobele.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit