Novados

47808

Kārlim Ulmanim 137
Apskatīt komentārus (0)


04.09.2014


Latvijas izcilais valstsvīrs Kārlis Ulmanis reiz teicis – var dažādi mīlēt Latviju, ar darbiem, vārdiem un domām. Kārlis Ulmanis Latviju mīlēja ar visu savu būtību, viņš bija kvēls Latvijas patriots, un to apliecina ne tikai skaistās frāzes un dedzīgie vārdi, bet gan darbi savas tautas un valsts labā.

Vēsturnieki var kritizēt Kārli Ulmani par to, ka viņš tālajā 1934. gada 15.maija naktī ir nodevis demokrātiskās vērtības, tomēr Ulmanim nevar pārmest to, ka viņš  savu dzimto zemi Latviju vēlējās padarīt nacionālāku, daiļāku un spēcīgāku. Valsts apvērsums bija iespēja jau pašā saknē likvidēt politiskās intrigas, kas valsti bija cauraudušas visos tās līmeņos. Neremdināmā cīņa par varu, ietekmi, politiķu vēlme iedzīvoties uz pārējo tautiešu rēķina liedza sasniegt Latvijai tos ekonomiskās attīstības tempus, kas bija vērojami nākamos pāris gadus pēc Kārļa Ulmaņa veiktā apvērsuma.

Šajās dienās Kārlim Ulmanim aprit 137 gadi. Latvija un pasaule ir citāda. Tā ir vēl sarežģītāka, vēl neprognozējamāka, tomēr, lai arī kādi vēji ir pūtuši, šodien virs mazās Latvijas lepni plīvo sarkanbaltsarkanais karogs un latvieši joprojām ir saimnieki savā zemē. Mēs nevaram vairs atgriezties Ulmaņa laikos, mēs nevaram vairs tiešā veidā kopēt Kārļa Ulmaņa politiku, tomēr mēs varam to turpināt jaunā, augstākā pakāpē, saglabājot viņa principus un viņa ticību Latvijas nākotnei.

Šajā priekšvēlēšanu laikā ticība nākotnei ir tā, kas mūsdienu valstsvīriem ir jāsēj ikviena Latvijas iedzīvotāja sirdī, jo mūsdienās ne jau ar ieročiem var nosargāt neatkarību, bet gan radot ikvienam Latvijas iedzīvotājam cerību un paļāvību par to, ka rītdiena noteikti būs labāka par šodienu.

 

Latvijas Zemnieku savienības ģenerālsekretārs
Artūrs Graudiņš
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
10:50, Aug 13

Latvijas Zemnieku sa
20:11, Aug 12
RD vēlēšanas. Diskutē ZZS, "KPV LV" un Latvijas Krievu savienības pārstāvji @LatvijasRadio 1 raidījumā "Krustpunktā… https://t.co/JyAvtiMaBZ
Latvijas Zemnieku sa
14:04, Aug 12
Nāc un iepazīsties ar ZZS kandidātu sarakstu - Rīgas domes vēlēšanās https://t.co/N3KEka95W3

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit