Novados

59441

“Pikšas” aicina uz Starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”
Apskatīt komentārus (0)


10.07.2015


2015.gada 16.jūlijā plkst.13 Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) aicina uz Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” novadu dienu un tās ieskaņas koncertu „Mantojums” K.Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšas” Dobeles novadā, bet plkst.18 noklausīties koncertu Dobeles vēsturiskajā tirgus laukumā.

Koncertos piedalīsies folkloras kopa no Norvēģijas - Elfi Sverdrupa un Nordfolk. Kopa lielākoties popularizē Vestfolla novada (Norvēģijas dienvidaustrumu daļā) tradīcijas, kā arī izpilda arī citu reģionu tautas dziesmas, mūziku un dejas. Daudzas no Norvēģu melodijām balstās uz dabiskām toņkārtām, un tām ir ļoti specifiski ritmi. E.Sverdrupa gan individuāli, gan dažādu mūziķu apvienībās daudz koncertē Norvēģijā, kā arī ir sniegusi priekšnesumus Somijā, Islandē, Fēru salās, Dānijā, Zviedrijā, Polijā, Horvātijā un citviet.

Tāpat koncertos klausītājs varēs baudīt arī dažādu folkloras kopu skanējumu turpat no visas Latvijas: Dvīga - Saulkrastu novads; Isnauda - Ludzas novads; Leimaņi - Dobeles novads; Maskačkas spēlmaņi folkloras kapela - Rīga; Rota - Burtnieku novads; Saknes - Liepāja; Sovvaļnīki - Dagdas novads un Sudobri -Vārkavas novads.

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” Latvijā notiek no 2015.gada 15. līdz 19.jūlijam. Festivāla tēma - „Mantojums”. Folkloras festivāls “Baltica” notiek kopš 1987.gada, bet šogad Latvijā jau 10.reizi. Tā ir ikgadēja tradīcija, kura ieskandināta katru gadu pēc kārtas Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā.

Festivāla novadu diena Dobelē notiek ar Dobeles novada pašvaldības, VTUA Muzeju resursu vadības departamenta nodaļas K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas”, Dobeles Novadpētniecības muzeja un Dobeles pilsētas kultūras nama atbalstu.

Pasākumos ieeja bez maksas. Uz tikšanos!


Papildus informācija:
K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas”
Adrese: Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732.
tālr.: 29364230, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit