Novados

Publiskā apspriešana par būvniecības ieceri plūdu risku novēršanai
Apskatīt komentārus (0)


15.12.2011


Šā gada rudenī, pateicoties Carnikavas novada domes neatlaidīgām pūlēm, Ministru kabinets domei piešķīra vairāk nekā trīs miljonus latu plūdu risku novēršanas pasākumu realizācijai.

13. decembrī Carnikavā notika publiskā apspriešana par jaunbūvējamo objektu plūdu risku novēršanai būvniecības ieceri.

Uz apspriešanu ieradās gan tie iedzīvotāji, kas dzīvo Gaujas upes tiešā tuvumā, gan arī citi interesenti, kuriem nav vienaldzīga Carnikavas novada attīstība.

Iedzīvotāji interesējās, kā tiks regulēts Dzirnezera ūdens līmenis plūdu laikā. Lai regulētu Dzirnezera ūdens līmeni plānots izbūvēt slūžas un, veicot hidromodelēšanu, ir ņemta vērā Dzirnezera slūžu ietekme uz maksimāliem ūdens līmeņiem Gaujā.

Ņemot vērā situāciju, kāda veidojas Gaujas lejtecē pavasaros, tika  taujāts par iespējamo dambja pārplūšanu vēja, palu un ledus sadambējuma laikā. Pēc VSIA „Meliorprojekts” veiktajiem hidroloģiskiem un hidrauliskajiem aprēķiniem, ņemot vērā visnelabvēlīgākos vēja, ledus iešanas un caurteces apstākļus, ūdens līmenis pie Līduma -2 ar 1% varbūtību (reizi simts gados) varbūt 3,92 B.S., bet aizsargdambja augstums ir 4,00 B.S., tātad pie dotā varbūtību (1%) aizsargdambis nepārplūdīs.

Iedzīvotāji pauda satraukumu, ka jaunizbūvētais dambis varētu radīt vēl lielākas problēmas viņu īpašumiem. Šim satraukumam nav pamata, jo liekā ūdens novadīšanai un regulēšanai no dotās teritorijas ir iecerēts izbūvēt slūžas vai caurteku-regulatoru SL-2 un sūkņu staciju SS-6 Grāvju ielas tuvumā.

Iedzīvotāji jautāja par dambju un sūkņu uzturēšanas izmaksām. Domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica atbildēja, ka gan uzturēšanas, gan elektroenerģijas izmaksas tiks segtas no pašvaldības budžeta.

Tā kā plānots izbūvēt arī jaunas būnas, iedzīvotāji gribēja zināt, vai iespējamas izmaiņas Gaujas straumē. Gaujas straumi jaunās būnas atvirzīs no erozijas skartajiem krastiem, to izvietojumu, izmērus un skaitu precizēs projektēšanas gaitā, veicot papildus hidromodelēšanu.

2012. gadā no janvāra līdz jūnijam tiks veikts ietekmes uz vidi novērtējums.

Līdz 29. decembrim iedzīvotāji var iesniegt aptaujas anketas ar priekšlikumiem par būvniecības ieceri. Aptaujas anketas pieejamas Carnikavas novada domes mājas lapā www.carnikava.lv un PA „Carnikavas komunālservisā”.

S.Lipore
26658727
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:28, Aug 07

Latvijas Zemnieku sa
14:27, Aug 07
Rīgas mēra amata kandidāti nesola biroju paradīzi https://t.co/XXG35txBF2 https://t.co/AdkQGDhr6D https://t.co/xBM5J1OMRG
Latvijas Zemnieku sa
14:37, Aug 06
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Rīgas domes vēlēšanu programmā ir iekļauts punkts, kas paredz Rīgā bērna piedzimš… https://t.co/bmf3bB9Yzg

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit