Aktualitātes

106454

Reizniece-Ozola: ES atbalsts jāsajūt katrā ģimenē
Apskatīt komentārus (0)


21.05.2019


Eiropai ir jākļūst tuvākai cilvēkiem un katrā ģimenē ir jāsajūt Eiropas Savienības (ES) sniegtais atbalsts, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta līdere Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola.


Politiķe sola cīnīties par atbalsta ieviešanu dzimstības veicināšanai, kas varētu būt, piemēram, vienreizējs pabalsts no Eiropas Sociālā fonda katrai ģimenei par bērna piedzimšanu. Tas būtu kā apdrošināšanas uzkrājums, kuru, sasniedzot pilngadību, jaunietis varētu izmantot kā starta kapitālu vai nu izglītības sākšanai, vai sevis pilnveidei, skaidroja deputāte.


"Eiropai ir jākļūst tuvākai cilvēkam, un katram cilvēkam ir jāredz tiešs atbalsts, ko man dod Eiropa. Esam salīdzinoši labā situācijā, kad ir diezgan daudz Eiropas Savienības finansētu projektu, par kuriem ir plaša informācija. Tāpēc esam vienotas Eiropas cienītāji, bet daudz lielāks atbalsts ES būtu, ja to justu katra ģimene," norādīja Reizniece-Ozola.


Politiķe akcentēja, ka demogrāfijai jeb dzimstības veicināšanai ir jābūt finansētai noteiktā apmērā no ES budžeta. Tas ir svarīgi, jo Eiropa noveco un pēc desmit gadiem vidējais vecums jau būs virs 45 gadiem, pauž ZZS saraksta līdere.


"ES par demogrāfiju parasti runā saistībā ar aktīvu novecošanu un jauniešu bezdarbu, kas arī ir svarīgi, bet netiek pietiekami domāts par dzimstības veicināšanu. Mums tas ir īpaši nozīmīgi, jo kopš 2004.gada esam zaudējuši 14% iedzīvotāju. Latvijā ir 1,7 bērni uz diviem vecākiem, kas ir labāk nekā daudzviet citur Eiropā, bet tas joprojām ir nepietiekami," skaidroja Reizniece-Ozola.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:37, Jul 07
Japanese symbol for beginnerNovadu reformu Satversmes tiesā apstrīdēs arī Inčukalna pašvaldība… https://t.co/NEgdhWAEhx
Latvijas Zemnieku sa
09:32, Jul 07
Arī Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu @TVNET_zinas https://t.co/58qI76fpbR
Latvijas Zemnieku sa
09:30, Jul 07
«Pēdējais palīdzības sauciens» - Limbažu novads Satversmes tiesā apstrīd reformu @lsmlv https://t.co/FbqDkPmBbI

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit