Saeima noraida vairākus opozīcijas priekšlikumus samazināt PVN, tostarp 0% nodokļa piemērošanu pārtikai

Saeima šodien noraidīja vairākus priekšlikumus par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, kurus bija iesnieguši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Jānis Vucāns, Armands Krauze un Gundars Daudze.

Viens no priekšlikumiem paredzēja nulle procentu likmes piemērošanu koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē mājsaimniecības vajadzībām. Nulle procentu likme ar šādiem nosacījumiem attiecināta arī siltumenerģijas piegādei.

Savukārt dzīvokļu un namu pārvaldes, namīpašnieki un citas personas, kuras no iedzīvotājiem saņem samaksu par koksnes kurināmā un siltumenerģijas piegādēm, to pilnā apmērā kopā ar nodokli pārskaita šo pakalpojumu piegādātājiem vai sniedzējiem un piemēro nulle procentu likmes PVN, izrakstot nodokļa rēķinus iedzīvotājiem, paredzēts priekšlikumā.


Raksta avots un viss raksts NRA.LV ( https://nra.lv/politika/383438-saeima-noraida-vairakus-opozicijas-priekslikumus-samazinat-pvn-tostarp-0-nodokla-piemerosanu-partikai.htm


©Gints Ivuškāns/F64


ZZS atbalsta arodbiedrības prasības par pedagogu a...
ZZS frakcijas deputāti tikās ar Latvijas Dabas fon...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter