Aktualitātes

102653

Satiksmes ministrs piedalās vērienīgajā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu transporta ministru sanāksmē
Apskatīt komentārus (0)


16.10.2018


Otrdien, 16. oktobrī, satiksmes ministrs Uldis Augulis darba vizītes ietvaros piedalījās Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu (16+1) transporta ministru trešajā augsta līmeņa sanāksmē, kas šogad norisinās Belgradā, Serbijā. Pirmā 16+1 transporta ministru sanāksme 2016. gadā notika Rīgā.

Sēdes laikā Belgradā valstu ministrus iepazīstināja ar pašreizējo metodoloģiju Rietumbalkānu prioritāro projektu saraksta izstrādei un iespēju izmantot šo metodoloģiju prioritāšu saraksta izveidei visās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs un Ķīnā. Sanāksmes laikā valstis vienojās paaugstināt transporta infrastruktūras projektu efektivitāti, kopīgi darbojoties pie projektu plānošanas un realizēšanas.

Latvija, kas sevi pozicionē kā aktīvu Eirāzijas piegāžu ķēžu dalībnieci un lielas pūles velta Eirāzijas kontinenta maksimāli efektīvas un visām pusēm izdevīgas savienojamības nodrošināšanai, augstu vērtē 16+1 formātu un aktīvi tajā darbojas. Mēs soli pa solim sasniedzam praktiskus sadarbības rezultātus ar Ķīnu un citām “Josla un ceļš” valstīm, uzsver satiksmes ministrs U. Augulis.

Ministrs sanāksmē aicināja Ķīnu un 16+1 formāta partnerus iesaistīties kopīgos projektos, piemēram, kravu loģistikas centra attīstībā starptautiskajā lidostā “Rīga” un intermodālā termināla attīstībā Eiropas prioritārā dzelzceļa projekta Rail Baltica projekta ietvaros, kas paredz integrēt Baltijas valstu dzelzceļa tīklu Eiropas dzelzceļa sistēmā. Sēdes dalībniekus informēja par iespēju Salaspilī – vietā, kur krustosies Eiropas standarta 1435 mm un 1520 mm platuma sliedes, attīstīt Baltijas valstīs lielāko loģistikas centru ar inovatīvām tehnoloģijām. 

U. Augulis Ķīnas un 16+1 formāta partnerus aicina iesaistīties industriālā parka attīstībā lielākajā Latvijas ostā – Rīgas brīvostā, piedāvājot 480 hektāru platību industriālo projektu attīstībai, kā arī atgādinātas Ziemeļu ostas projekta attīstīšanas iespējas otrajā lielākajā Latvijas ostā – Ventspilī, kur ir iespēja izbūvēt jaunu daudzfunkcionālu ostu.

Vizītes ietvaros notika arī divpusējā tikšanās ar Ķīnas transporta ministru Li Xiaopeng, kuras laikā puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību transporta un loģistikas jomā. Vienlaikus notika vienošanās par nākamajiem veicamajiem darbiem ministriju starpā, lai attīstītu sadarbību noteiktajās prioritārajās jomās: aviācijā, dzelzceļa, ostu un termināļu, kā arī industriālo zonu jomā.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
17:22, Oct 29
Atgādinām, ka rīt, 30.oktobrī no 9:00 - 12:00 Latvijas Zemnieku savienība aicina uz tikšanos ar LZS priekšsēdētāju… https://t.co/7kaVFljsvY
Latvijas Zemnieku sa
13:52, Oct 29
“Ļaujiet mums strādāt!” protests "Atdod karoti" pie Saeimas https://t.co/klSYCcYZLf @ArmandsKrauze Pie Saeimas tr… https://t.co/CXyrhfPYG6
Latvijas Zemnieku sa
13:42, Oct 29

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit