ZZS aicina KNAB vērtēt iespējamu tirgošanos ar ietekmi K.Kariņa rīcībā, veidojot jauno valdību

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot pārbaudīt publiski izskanējušo informāciju par "Jaunās Vienotības"līdera Krišjāņa Kariņa rīcību, piedāvājot partijai "Progresīvie" amatu valdībā, apmaiņā pret atbalstu topošajai valdībai, kas var tikt uzskatīts par mēģinājumu tirgoties ar ietekmi.

ZZS norāda, ka publiskajā telpā ir vairākkārt izskanējis, ka "Jaunā Vienotība" vēlas koalīcijā redzēt Saeimā iekļuvušo partiju "Progresīvie" kā ceturto koalīcijas partneri vai arī kā opozīcijas partiju, kas apmaiņā pret kādas ministrijas vadīšanu vai arī citiem amatiem varētu atbalstīt valdības izveidi.

ZZS uzskata, ka "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāta K.Kariņa, kuram neformāli ir uzticēta jaunās valdības veidošana, piedāvājumā izveidot tieši partijai "Progresīvie" paredzētu jaunu Vides un enerģētikas ministriju, lai tā atbalstītu tās jauno vadīto valdību, ir saskatāmas korupcijas vai tirgošanās ar ietekmi pazīmes.

Papildus tam ZZS vērš KNAB uzmanību uz to, ka koalīcijas veidošanas neformālajās sarunās starp "Jauno Vienotību" un partijas "Progresīvie" pārstāvjiem varētu būt piedāvāti arī citi amati vai mantiska rakstura labumi, kas politiskajā procesā nav pieļaujami.

ZZS lūdz KNAB savas kompetences ietvaros pārbaudīt publiski izskanējušoinformāciju attiecībā uz K.Kariņa rīcību valdības veidošanas procesā un nepieciešamības gadījumā uzsākt kriminālprocesu pretlikumīgo darbību noskaidrošanai un vainīgo personu saukšanai pie likumā paredzētās atbildības. 

Darbu uzsāk 14. Saeima!
ZZS deputāti: Jaunu ministriju veidošana demonstrē...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter