Aktualitātes

106530

ZZS aicina nodrošināt tiesisku Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi
Apskatīt komentārus (0)


23.05.2019


Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) pagarināt vēlēšanu iecirkņu darba laiku, lai ikviens pilsonis varētu izmantot savas tiesības un iepriekšējā balsošanā piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.


ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze atzīst, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizāciju diemžēl var uzskatīt par izgāšanos. Liela daļa vēlētāju nesaņēma likumā noteiktos Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes paziņojumus par vēlēšanu iecirkni, kurā varēs balsot 25. maijā – vēlēšanu dienā. Pēc tam CVK aicināja izmantot iespēju balsot jebkurā iecirknī trīs dienas pirms 25. maija, tomēr sistēmas kļūmju dēļ tas nav iespējams. 


Pastāvot šādai situācijai, kad daļa vēlētāju nav informēta par vēlēšanu iecirkni, kurā ir reģistrēti, turklāt nav iespējas izmantot savas vēlēšanu tiesības iepriekšējā balsošanā, ir bažas, ka kopumā balsotāju aktivitāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs kritiski zema. 


Tāpēc ZZS uzskata, ka CVK ir nekavējoties jālemj par vēlēšanu iecirkņu darba laika pagarināšanu ceturtdien un piektdien līdz plkst. 20.00 Savukārt valdības vadītājam K.Kariņam personīgi jāiesaistās un jāuzņemas atbildība par šīs krīzes situācijas steidzamu novēršanu. A.Krauze uzsver, ka ir nopietns pamats bažām, ka valdība nespēj nodrošināt tiesisku vēlēšanu norisi.Papildus informācijai:

Dace Kārkliņa

Zaļo un zemnieku savienības preses sekretāre

Tālr. 29533172      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:04, Jul 06
Par nacionāli domājošu un profesionālu Rīgas vadību! #ViktorsValainis #ZZS #LZS https://t.co/VcdYtdPzZ9
Latvijas Zemnieku sa
22:31, Jul 04

Latvijas Zemnieku sa
11:51, Jun 30
Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē… https://t.co/eGFwTD8mQA

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit