ZZS aicina Valsts prezidentu nodot otrreizējai caurlūkošanai likumus par jaunas ministrijas un ministru biedru amatu izveidi

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir vērsusies pie Valsts prezidenta, aicinot neizsludināt Saeimas pieņemtos grozījumus likumos, ar kuriem paredzēta jaunas ministrijas un ministru biedru amatu izveide.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis uzsver, ka likumu grozījumi pieņemti neatbilstoši Saeimas Kārtības rullī noteiktajai kārtībai, turklāt - situācijā, kad Latvijas tautsaimniecībā ir vērojama recesija, valsts pārvaldes paplašināšana, veidojot jaunu ministriju, kā arī jaunus valdības locekļu amatus, nav pieļaujama.

ZZS vēstulē Valsts prezidentam norāda, ka 1.decembrī otrajā un galīgajā lasījumā steidzamības kārtā pieņemtie likumprojekti "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā" un "Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā" iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas sēdē netika atbalstīti ne pēc būtības, ne to virzīšana izskatīšanai parlamenta sēdē otrajā lasījumā. Turklāt komisijā nebija apspriesti un attiecīgi šajos dokumentos nebija ietverti Saeimas Juridiskā biroja ieteikumi likumprojektu pilnveidošanai, lai tie būtu saskaņoti gan ar pārējo likuma tekstu, gan ar valsts pārvaldes iekārtas principiem.

ZZS Saeimas deputāti uzskata, ka nav pieļaujama un turpināma Saeimas Kārtības rullim neatbilstoša rīcība, kāda vienreiz bija pieļauta 13.Saeimā, proti, kad likumprojekts, kas noraidīts atbildīgajā komisijā, tomēr tiek virzīts izskatīšanai Saeimas sēdē un, nerūpējoties par likuma kvalitāti, tiek pieņemts kādas personu grupas interesēs.

Saeimas Kārtības ruļļa 86.pants nosaka, ka nevienu likumprojektu nedrīkst iekļaut darba kārtībā un izskatīt Saeimas sēdē, pirms tas nav izskatīts atbildīgajā komisijā. Tāpat paredzēts, ka atbildīgajā komisijā noraidīto likumprojektu drīkst izskatīt tikai pie nosacījuma, ja šādu lūgumu Saeimas Prezidijam ir izteicis iesniedzējs. Šāda lūguma no abu minēto likumprojektu iesniedzēju puses nebija.

ZZS Saeimas frakcija aicina Valsts prezidentu izmantot Satversmes 71.panta noteiktās tiesības un neizsludināt likumus "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā" un "Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā", nododot tos otrreizējai caurlūkošanai Saeimā ar iebildumiem, ka nav ievērota laba likumdošanas prakse.

Vienlaikus ZZS aicina atkārtoti izskatot likumprojektus, kā atbildīgo komisiju noteikt atbilstošo - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju. 

ZZS aicina skaidrot risinājumus 2.pensiju līmeņa k...
Energokrīzes pārvarēšanai ZZS piedāvā papildus atb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter