ZZS nosoda koalīcijas neizlēmību pensiju indeksācijas jautājumā

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija nosoda koalīcijas partiju neizlēmību un kavēšanos lemt par ātrāku pensiju indeksāciju no šā gada 1.augusta. Lai gan šonedēļ, 30.jūnijā, bija sasaukta Saeimas sēde par šo senioriem tik būtisko jautājumu, tā nenotiks, jo atsevišķi parlamentārieši ir nodemonstrējuši gļēvulību, atsaucot savus parakstus.

"Laikā, kad inflācija sasniedz divciparu skaitli, valdība un Saeima nevar izlikties neredzam neapskaužamo situāciju, kādā ir Latvijas seniori. Pensiju indeksācijai jānotiek pēc iespējas ātrāk, lai kaut nedaudz kompensētu dzīves dārdzības pieaugumu", uzsver ZZS deputāts Viktors Valainis.

Viņš norāda, ka šī nedēļa bija pēdējais laiks, lai pieņemtu lēmumu par pensiju indeksāciju, un to varētu veikt no 1.augusta. Arī atbildīgā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija bija atbalstījusi šādu, iepriekš ZZS piedāvātu priekšlikumu par ātrāku pensiju indeksāciju.

"Kolēģu attieksme pret senioriem ir neizprotama. Jau otro reizi lemšana par pensiju indeksācijas paātrināšanu tiek atlikta, pieviļot senioru cerības uz kaut nelielu pensiju pieaugumu," akcentē V.Valainis.

Latvijas Pensionāru federācija jau vairākkārt paudusi pamatotu satraukumu par neapskaužamo un skaudro situāciju valsts vecuma un invaliditātes pensiju, kā arī par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēju dzīves apstākļiem laikā, kad krasi palielinās pārtikas cenas maizes izstrādājumiem, piena un graudu produktiem, dārzeņiem un augļiem, kad vai ik dienu pieaug cenas pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem.

Atsaucoties seniorus pārstāvošās organizācijas aicinājumam, ZZS Saeimas frakcijas deputāti bija sagatavojuši priekšlikumus grozījumiem Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, lai pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti piešķirtu vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma ietekmes mazināšanai. Arī šis atbalsta pasākums senioriem valdošās koalīcijas atbalstu neguva.

​Nav neviena argumenta, kāpēc šobrīd nesamazināt n...
Intervija ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas iz...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter