ZZS: Satversmes tiesas spriedums beidzot liks novērst nevienlīdzību pirmsskolas pedagogu atalgojumā

Satversmes tiesas spriedums kalpos par pamudinājumu jau tuvākajā laikā novērst vairāku gadu garumā pastāvošo nevienlīdzību pirmsskolas un pārējo vispārējās izglītības iestāžu pedagogu atalgojumā, uzskata Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija, pēc kuras iniciatīvas un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rosināti 38 13.Saeimas deputāti vērsās konstitucionālajā tiesā.

Pēc teju gada Satversmes tiesa atzina Ministru kabineta noteikumu normas, kas nosaka pirmsskolas izglītības pedagogu zemāko darba algas likmi, par neatbilstošām Satversmes 91. panta pirmajā teikumā noteiktajam tiesiskās vienlīdzības principam. Apstrīdētās normas atzītas par spēkā neesošām no 2024. gada 1. janvāra.

Jau pirms gada, rosinot Satversmes tiesai vērtēt nevienlīdzību starp pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu, ZZS akcentēja, ka to nerisinās arī tobrīd plānotās izmaiņas pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa pilnveidei.

Tagad nākas secināt, ka valdība ir velti kavējusi laiku un nav ieklausījusies parlamenta politiķu aicinājumā sakārot normatīvo regulējumu atbilstošu Satversmē ietvertajam tiesiskās vienlīdzības principam.

ZZS ir pārliecināta, ka Satversmes tiesas spriedums liks valdībai rīkoties un līdz nākamajam gadam sakārtot normatīvo regulējumu, lai pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi par līdzvērtīgu darbu saņemtu līdzvērtīgu atalgojumu kā vispārējās izglītības iestāžu pedagogi. 

Zemnieku savienība aicina lemt par demisijas piepr...
​14. Saeimas pavasara sesijā aktīvākais debatētājs...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter