ZZS: Šis nav īstais laiks eksperimentiem ar valts augstāko amatu

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem Valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par Valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.

"Eiroatlantiskais kurss un dalība NATO ir pamatā mūsu valsts drošībai. Ieilgusī karadarbība Ukrainā liek pārvērtēt situāciju un atbildīgi pieņemt izsvērtus lēmumus. No Ukrainas pieredzes varam mācīties to, cik svarīga ir prezidenta loma ārlietās un spēja ātri un izlēmīgi rīkoties," uzsver ZZS, pamatojot savu izvēli Valsts prezidenta vēlēšanās.

"Mums visiem ir jārīkojas valstiski atbildīgi un jāizvēlas profesionāli labākais Valsts prezidents, neatkarīgi no partejiskas piederības vai kādiem citiem subjektīviem apstākļiem. Latvijai ir nepieciešams prezidents, kurš ir gatavs aktīvam darbam no pirmās dienas," akcentē ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

Satversmē teikts, ka Valsts prezidents reprezentē valsti starptautiski, un Latvijai ir būtiski, lai Valsts prezidents ir starptautiski atpazīstams, ar kontaktiem ārvalstīs. Tāds, kuru sadzird un uzklausa starptautiskos forumos un divpusējās tikšanās reizēs ar citu valstu līderiem. E.Rinkēvičs, kurš ir bijis gan Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, gan ārlietu ministrs, pilnībā atbilst šiem kritērijiem.

Līdztekus ārpolitikas un drošības jautājumiem, ZZS no Valsts prezidenta sagaida izpratni par iekšpolitiskajiem procesiem un stāvēšanu pāri atsevišķu politisko partiju interesēm. ZZS uzskata, ka tautas mandāts, iegūts, izejot cauri vēlēšanu procesam, ir svarīgs priekšnosacījums, lai valsts augstākā amatpersona baudītu sabiedrības atbalstu.

Šis atbalsts ir nozīmīgs, lai Valsts prezidents varētu iedvesmot tautu, būt par impulsu valsts ekonomiskās attīstības sekmēšanai un labklājības pieaugumam, vienlaikus prasot atbildību no valdības par nepieciešamo reformu īstenošanu. "Mums ir nepieciešamas reformas un uzlabojumi daudzās nozarēs, lai stiprinātu ekonomiku, drošību un celtu iedzīvotāju labklājību. Prezidentam ir jāuztur šie neērtie jautājumi politiķu dienas kārtībā, nevis jāizvairās no tiem, vai pat vēl trakāk - jāpiesedz neizdarītais. Prezidentam ir jābūt tam, kurš palīdz aizstāvēt visu mūsu iedzīvotāju intereses," norāda V.Valainis.

ZZS arī akcentē, ka, izdarot izvēli par labu E.Rinkēvičam kā Valsts prezidentam, partiju apvienība ir rīkojusies valstiski atbildīgi neejot pavadā atsevišķu koalīcijas un opozīcijas partiju intrigām. "Šajā laikā mums visiem jābūt maksimāli vienotiem un ikkatram no mums - Saeimas deputātiem, ir jāspēj nostāties pāri politiskajām ambīcijām, jābūt vienotiem un jārīkojas valstiski," atzīst V.Valainis.

​14. Saeimas pavasara sesijā aktīvākais debatētājs...
ZZS pieprasa ministram skaidrot valdības attieksmi...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter