ZZS: Skolotāju streiks - K.Kariņa valdības bezatbildības un vienaldzības rezultāts

Krišjāņa Kariņa vadītās valdības vienaldzīgā un bezatbildīgā attieksme pret pedagogu pamatotajām prasībām novedusi pie situācijas saasināšanās un streika, no kā cietīs izglītības process, skolēni un viņu vecāki, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS).

Lai gan Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vairākkārt ir paudusi gatavību kompromisam, ne izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, ne K.Kariņš kā valdības vadītājs nav ieinteresēti pedagogu situācijā un pēc būtības nerisina jautājumus, kas ir aktuāli skolotājiem.

„Valdībai ir nopietni jāsēžas pie sarunu galda, jāuzklausa pedagogu saimes prasības un jāmeklē abām pusēm pieņems risinājums. Laikā, kad premjers un ministri nākamo gadu sagaidīs ar 2000 eiro lielu algas pielikumu, skolotājiem tiek solīts tikai 8% atalgojuma palielinājums," uzsver ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis.

Viņš norāda, ka jau šobrīd daudzas izglītības iestādes nespēj nokomplektēt visus nepieciešamos mācību priekšmetu skolotājus, kas atstās graujošu ietekmi uz skolēnu izglītības procesu un iegūto zināšanu kvalitāti, tomēr neapmierinātība tikai pieaug un valdībai nekavējoties ir jāmeklē tam risinājums.

„Jau visu vasaru bija iespēja ar arodbiedrību diskutēt, pieņemt nepieciešamos lēmumus, lai skolotāju streiku novērstu. Tā vietā atbildīgā ministre un valdības vadījās izliekas neredzam briestošo krīzi izglītības sistēmā," uzsver V.Valainis.

ZZS pilnībā atbalsta LIZDA izvirzītās prasības par sabalansētu pedagogu darba slodzi un spēkā esošo Izglītības likuma normu izpildi saistībā ar pedagogu atalgojuma grafiku. Tiekoties ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu, V.Valainis apliecināja gatavību aizstāvēt pedagogu intereses un mudināt pašvaldības nekavēt skolotājus piedalīties streikā, tādejādi paužot savu nostāju pret valdības attieksmi pret izglītības nozari.

ZZS paraksta saprašanās memorandu ar LIZDA
ZZS: Skultes LNG termināļa infrastruktūras nodošan...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter