ZZS: Skultes LNG termināļa infrastruktūras nodošana privātajam uzņēmējam rada korupcijas riskus

Valstij ir jāsaglabā pilna kontrole pār Skultes LNG termināļa infrastruktūru, jo tā būs kritiski nozīmīga tautsaimniecībai, uzsver Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāts Viktors Valainis.

Arī ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze vērš uzmanību, ka par Skultes LNG termināli krīt korupcijas ēna, jo šo projektu virzīja Krišjāņa Kariņa koalīcijas partijas sponsori.

A. Krauze uzskata: "Tā nevar būt, ka Latvijas enerģētiskai neatkarībai nozīmīgs infrastruktūras objekts, iespējams, ir kukuļdošanas un koruptīvu darījumu rezultāts. Aizdomas vēl jo vairāk vairo fakts, ka nav veikta objektīva Liepājas, Ventspils un Rīgas ostu izvērtēšana, kā vieta LNG terminālim. Valdībai pie šī jautājuma ir jāatgriežas!".

ZZS ieskatā lielākā valdības kļūda ir starpnieka piesaistīšana, jo valstij būtu jāsaglabā pilna kontrole pār stratēģiski nozīmīgu infrastruktūru. „Šajā gadījumā K.Kariņa vadība ar vieglu roku atsakās no valsts nozīmīgas infrastruktūras, nododot to privāta attīstītāja pārziņā. Līdzīgi kā ar Inčukalna pazemes gāzes krātuvei, arī LNG terminālam jāpaliek valsts valdījumā," uzsver V.Valainis.

Tā vietā kritiskā infrastruktūra un tās attīstība tiek nodota tieslietu ministram Jānim Bordānam pietuvinātam uzņēmējam, kurš nevis rūpēsies par enerģētisko problēmu risināšanu Latvijas valsts un iedzīvotāju interesēs, bet domās, kā nopelnīt, uzskata Saeimas deputāts, piebilstot, ka valdībai bija jāveido kapitālsabiedrība, dodot iespēju katram uzņēmējam, kurš darbojas enerģētikas nozarē, lietot LNG termināļa infrastruktūru.

V.Valainis ir pārliecināts, ka tāda mēroga projektu, kā sašķidrinātās gāzes termināļa izveide, nav pieļaujams virzīt bez atbilstošu izvērtējumu saņemšanas, un sabiedrības un tautsaimniecības kopumā interešu izvērtēšana ir būtiski svarīga. Tajā pašā laikā K.Kariņa valdība pieņem sasteigtus lēmumus, izdarot spiedienu uz projekta izvērtētājiem.

Tāpat neatbildēts palicis jautājums, kāpēc netiek vērtēta iespēja par sašķidrinātās gāzes termināļu attīstību lielajās pilsētās: Rīgā, Liepājā, Ventspilī. Attīstot termināli Skultē, netiek izmantota esošā infrastruktūra, bet jārēķinās ar zemes iegādi un jaunas infrastruktūras izveidi Vidzemes jūrmalā, kas prasīs gan lielus līdzekļus, gan laiku.

„LNG termināļa projekts Skultē ir lielākā K.Kariņa vadītās valdības afēra, ko īsteno priekšvēlēšanu gaisotnē. Sasteigtie un nepārdomātie lēmumi uzliks milzu papildu maksājumu slogu visai Latvijas sabiedrībai," atzīst V.Valainis. 

ZZS: Skolotāju streiks - K.Kariņa valdības bezatbi...
ZZS aicina prokuratūru vērtēt K.Kariņa valdības dā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter